19 Temmuz 2018
Bayram, DEAŞ'e rağmen Irak'ta hizmete devam ettik
Sektörel Başarı Hikayeleri' programına konuk olan Best Van Tur Genel Müdürü İrem Bayram, DEAŞ tehlikesine rağmen Irak'da kalma karalılığının kendisinin fikri olduğunu söyledi.

Kadın elinen değdiği her yerin daha düzenli olacağını söyleyen Bayram, beş yıldan beri profesyonel olarak Best Van Tur'da genel müdür çalışıyor. 

 

Bir çok insanın korkudan Irak'ı terk ettiği dönemde, şirketi yönlendirmek için Irak'a gidiyor.  Irak'ta DEAŞ'ın varlığına rağmen Irak'a gitmeye ve şirketi ordan yönetmeye karar veren  İrem Bayram profesyonel anlamda liderliğine de ispatlamış oldu. 


Bayram 'Irak'ta DEAŞ döneminde krizi yönetmek zorundaydım. O zaman babamın kızı olarak gözüküyordum. Çok yakında gider diye konuşuluyordu. DEAŞ döneminde aldığım kararla bir ay boyunca Erbil'de kaldım.  Diğer firmalar Irak'tan çıktılar. Ben ve ekibim Irak'ta çalışmaya devam ettik. O dönemde çalışanlarımın hem sevgisini kazandım, hemde babasının kızı olarak gördüklerin beni lider ve yönetici olarak kabul etmeye başladılar.  

 

Benim Irak'ta kalışım tüm çalışanlarımıza cesaret oldu. Tüm risklere rağmen benim orada kalışımdan ötürü hiç bir çalışanımız Türkiye'ye dönme gibi bir eğilimde bulunmadı.  

 

Aynı sektörde çalıştığımız firmaların yetkilileri yöneticilerine bir bayanın yaptığını siz nasıl yapamadınız dediklerini duydum.' dedi.  

 

Best Van Tur'la aynı yaşta olan İrem Bayram'ın cesareti ve krizi yönetme kabiliyeti kendisini şirket genel müdürlüğüne taşımız diyebilirim. 

Yorum EkleM.SALİH GEÇKEN
Copyright, 2017 © M. Salih Geçken - Kisisel Web Sitesi