15 Kasım 2017
SP VAN İL TEŞKİLATINI ALLAH ISLAH ETSİN
Saadet Partisi Van İl Başkanlığı adına yapılan bir basın açıklaması ki, Allah selamet versin. Türkçe kurallarına göre bu basın açıklamasını ; giriş, gelişme ve sonuç mantığına göre değerlendirirsek işin içinden çıkamayız.

Edebiyat kurallarına uyduramazsak da yapılan bu değerlendirmeyi Saadet Partisi mantığı ile  'CUK' oturur diye düşünüyorum.

 

Genelde Saadet Partisinin, özelde Necip Yavuzer’in mantığına göre yazıyı değerlendirdiğim de bu yazı, yüz üzerinden sıfır alır.

 

Bir televizyon programı dışında kendisini görmediğim ama yazılarını okuduğum Necip Beyin  basın açıklaması tam bir rezaletti.

 

Toplumda: "Hem nalına hem de mıhına vurmak" diye bir deyim var ya onun alasını yapmış.

 

Milleti kandıracak ya, önce birazcık yağlamış. Hafif bir yağlamadan sonra, her zaman ki gibi bir kulp takıp işi tatlıya bağlamış.

 

Şu Saadet Partililer,”Anıran eşeğin bile sorumlusu ve suçlusu olarak Ak Partiyi görmekten vazgeçerlerse” işte o zaman adil oldular diye düşünmeye başlarım.

 

Muhterem Ağabeycim, B.Vansporun hükmen mağlup edilmesinin sorumlusu olarak Ak Partiyi göstermek için niye bu kadar zorlanırsın.

 

Yapma be kardeşim. Kendini bu kadar zorlama.

 

Ben bu yazını okuyuncaya kadar inan ki size saygım çok fazlaydı. Bu basın açıklamasından sonra biraz düşünmem lazım.

 

Bu zorlama yazılarınız ve açıklamalarınız  olmasa eyvallah.

Değerlendirmeleriniz müthiş. Kaleminiz mükemmel. Parti holiganlığınız sizi yorum hatalarına düşürüyor. Kaleminizdeki adaleti parti sempatizanlığı için harcıyor gibisiniz.

 

Ben kimsenin avukatı değilim.

Bu yazıyı yazarken mecbur kaldığım için Ak Parti ismini  (siz suçladığınız için ) kullanıyorum.

Savunma amaçlı bir yazı olarak da algılamayın.

 

Bu basın açıklamanızla Saadet Partisi politikalarının,  Ak Partiyi yıpratmak üzere kurulu olduğunu düşünmeye başladım.

 

Bu kin, bu nefret sizin gönül gözünüzü kapattığı gibi, adaletinize de zarar vermeye başladı.

 

Güvenilirliğinizi zedelemeye başladığınız bu açıklamaların arasına “ Sahaya atlayan gençler Ak Partili fanatiklerdi” deyin ki bizde çayımızı keyifle içelim.

 

Küçük kardeş tavsiyesi,  hakemleri araştırın ihtimal ki onlar da Ak Parti MKYK üyesi falan da olabilir.

TFF'yide, Ak Partinin il  teşkilatı gibi gösterirseniz inandırıcılığınızı arttırmış olursunuz.

 Yazınıza neden yüz üzerinden sıfır verdim. Şimdi onu merak ediyorsunuzdur.

 

Lafları eğip bükmeden,yazınızı bölerek anlatayım.

 

Giriş : Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Köylerin Kürtçe isimlerini iade edebiliriz' sözlerini samimiyet belirtisi olarak görüyoruz" derken , doğru bir işin yapıldığı söylüyor, bu açıklamayı destekliyor  gibi gözüküyorsunuz. 

 

Gelişme : “Eğer isim değişikliğine gidilmesi esasında Ermeni isimleri tekrar verilecek olursa buna karşı olduğumuzu ve bunun dış güçlerin direktifleri doğrultusunda alınmış bir karar olduğu kanaatimizi değerli halkımızla paylaşmak istiyoruz” derken, Ak Partiyi hem uyarıyor hemde uşaklıkla suçluyorsunuz.

 

Sonuç : “Bank Asya Ligi'ne çıkmasına ramak kalan bir takımı böylesi bir ceza ile cezalandırmak, bu güne kadar görülmemiş bir olaydır. Bundan evvel benzer olaylara böyle bir ceza verilmediği gerçeğine karşılık olarak Adalet ve Kalkınma Partisi'ne mensup milletvekillerinin ciddi manada bir ses çıkarmaması; zihinlere DTP'ye kaptırılan belediyenin hıncının yattığını getiriyor.”

derken asıl suçluyu bulmanın mutluluğunu yaşıyor, kimsenin göremediği gerçeği halkla paylaşmanın yükünü sırtınızdan atıyorsunuz.

 

Eee gerçekler karşında suskun kalmanın vebalını yaşamamak ve damarlarınızdaki hassasiyeti unutmadan basınla paylaşma görevini de  yerine getirme rahatlığıyla Vanspor sevdanızıda ortaya koymuş oluyorsunuz. (Vanspor sevginizi de öğrenmiş olduk.)

 

Vanspor sevdası bu. Suçluyu bilipte insanlarla paylaşmamanın verdiği vicdan rahatsızlığını tabiki yüreğinizde taşıyamazdınız.

 

Hainleri ifşa etmeden, yatağınızda rahat uyuyamıyacağınız gibi, Yaradana vereceğiz hesabı da düşünmüşsünüzdür.

 

Torunlarınız da yaptığınız bu kahramanlığı yaşıtlarına anlatırken, sizden gururla bahsedeceklerini de ben hatırlatayım.

 

Yüz puan alabilirdiniz:

Basın açıklamanız "Tamamen sonuç bölümünden oluşup, giris kısmınıda mecburiyetten yaptılar." Deseydiniz benden tam yüz puan alırdınız.

 

Not :

Tv yayınında sorgulamadığım tek kişi sizdiniz. Ak Parti il Başkanı dahil diğer konuklarımı bir gazeteci olarak  sorgularken ne kadar tarafsız olduğuma siz zaten şahit olmuştunuz.

 

Selamet ve adaletle kalın.

 

Yorum EkleM.SALİH GEÇKEN
Copyright, 2017 © M. Salih Geçken - Kisisel Web Sitesi