02 Temmuz 2022
Yaşar Kemal Muhbir miydi & Vanspor’un Paralarına Ne Oldu?

Vanspor Kulübü eski Başkanı Servet Yenitürk Tutku Radyo’da konuğumdu. Yenitürk, yaklaşık 36.000.000 milyon TL yok olmuş dedi. Vanspor’un resmi hesabından istifa eden Kulüp Başkanı Mehmet Avcı’nın hesabına 50.000 dolar, iki ayrı kişinin hesabına 100.000 dolar aktarılmış dedi.  Tüm çabalara rağmen Avcı’nın denetime izin vermediğini de sözlerine ekledi. Deva Partisi Kurucu Üyelerinden Mehmet Avcı bu konu ile ilgili açıklama yapmadıkça, Servet Yentürk’ün açıklamalarının doğruluğu geçerlidir. Önce Vanspor’un parasının hesabını sormak, daha sonra Vanspor’a destek aramak daha doğru bir yaklaşım olacaktır.  

 

Vanlılara ve Kürtlere iftira atan Yaşar Kemal Muhbir miydi?

Türkiye İşçi Partisi üyesi Yaşar Kemal’in Vanlılara ve Kürtlere iftira attığını daha önce bir KAÇ kez yazmıştım. Muhbirliği konusuna geçmeden önce hatırlatmak gerekirse Yaşar Kemal’in "Doğu köylülerinin bir adetleri var, yatağa çırılçıplak, anadan doğma soyunup, giriyorlar. Çoluk çocuk, kız, karı koca, hepsi de yatakta çırılçıplak… Sebebi de yatakta çamaşırın eskimesiymiş. Bunu aklım kesmedi, adet edinmişler herhalde" iftirasını, Babasının köylülerine ‘Boyunlarında bir parmak kir var’ iftirasını, Kadınlar hayvan pisliği yere düşmeden havada tutuyorlar’ iftirasını yazmıştım. Aynı Yaşar Kemal, insanların çoğunun açlıktan kırıldığı bir dönemde Cumhuriyet Gazetesine yazdığı bir yazıda ‘Babasının köylülerini (Muradiye Ernislileri) şapka takmadıklarını, fes kullandıklarını yazarak jurnallemiştir.’  O dönemde yazılan bu yazı jurnallik değil de nedir?

 

Adnan Menderes'in idamıyla mutlu olan  Türkiye İşçi Partisi Üyesi Yaşar Kemal "1950’de iktidara gelen Menderes politikası tutucudur ve Atatürk’e, devrimine karşıdır. Gericilik metotlu olarak, devlet eliyle, hükümet eliyle bu noktaya getirildi. Ama Anadolu halkı gene de bunlarla beraber değil. Özellikle de köylü, yaşam biçimiyle laiktir."  diyecek kadar kültürel değerlere ve İslam'i değerlere  öfkelidir.  Yaşar Kemal yıllarca İslam'i ve Kürtlerin kültürel değerleriyle çatışan Türkiye  İşçi  Partisi'nin etkin siyasetçilerindendir. Kalemini de o mihvalde kullanmıştır. 

 

Şimdi kendilerince Van'ı dizayn etmeye çalışan birkaç eski tüfek komünistin, birkaç FETÖ’cünün, 15 Temmuz’dan önce kendini KCK Savcısı diyen pazarlayanların, birkaç fikir fakirinin, ben yaptım kahramanlığına soyunanların ‘Yaşar Kemal aşkı’, Yaşar Kemal’ın zamanında Vanlılara ve Kürtlere attığı iftirayı görmemize engel değildir.  Zamanında yazdığı Cumhuriyet Gazetesinin Beyaz Türklerine yaranmak için çırpınan Yaşar Kemal Vanlılara ve Kürtlere olmadık hakaretler de bulunmuştur. 

 

Yeniden Refah Partisine Tavsiyem

Yeniden Refah Partisine Van İl teşkilatına tavsiyem odur ki;

Van’da Sosyal Medya hesabını kullanan arkadaşınızı daha ahlaklı bir dil için CHP’ye, HDP’ye, DEVA’ya, GELECEK’e bir haftalık eğitime göndermenizi tavsiye ederim.  Van’daki CHP’nin, HDP’nin, DEVA’nın GELECEK’in sosyal medya hesaplarının Yeniden Refah Partisi’nin sosyal medya hesaplarından daha ahlaklı daha erdemli daha seviyeli olduğunu söyleyebilirim. Öfkeniz oy oranınızı artırmaz, size olan saygıyı kaybettirir. 

 

 

YAŞAR KEMAL'LE İLGİLİ YAZILARIM :

İndependent’in Van’a Vanlılara İftirası

 

Vanlılara hakaret eden Yaşar Kemal Mason mudur? Hain midir? Komünist midir?

 

 

 

 

Yorum EkleM.SALİH GEÇKEN
Copyright, 2017 © M. Salih Geçken - Kisisel Web Sitesi