02 Haziran 2021
Van’da Cumhurbaşkanı'na ihanetin izleri ve Babacanlar
Van'da 2018 yılında yaşananlar ihanet gibi gözüküyor.

Van’da Tayyip Erdoğan’a ihanetin izleri

 

Başlıktaki soruyu cevaplamadan önce 2018 yılında Van'da yaşananları  hain darbe girişiminden sonra Türkiye’ye çekilen operasyonlarla değerlendirmek gerekir.  2018 yılında yeni yönetime ‘Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne geçiş kararına karşı direnen uluslararası güçler,  FETÖ, PKK ve bilindik örgütlenmeler bu günü aratmayan iftiralarını yaygınlaştırdığı bir dönemdi. Cumhurbaşkanlığı sisteminin kabülünü engellemek için her türlü iftiraya baş vuruldu. Özelikle FETÖ ve destekleyenleri tarafından ters psikoloji ile oluşturulan algısal operasyonla ‘Hükümet Kürtlere zulmediyor’ ‘Siyasetteki ve bürokrasideki güçlü FETÖ’cülere dokunulmadı’ ‘Ne kadar masun insan varsa tutuklandı’ 'Çözüm süreci devlete ihanetti ve PKK'yı güçlendirdi' gibi algısal saldırılar öne çıkmıştı. 

 

Yazımın sonunda sorularımı temsilen, Ak Parti İl Başkanı Kayhan Bey’e ve Ak Parti Milletvekili Abdulahat Bey’e soracağımı belirterek yolculuğumuza devam edelim. 

 

Van’da 2018 yılında ne oldu diye baktığımızda;,

Ala Rizgarı Örgütünün Kurucusu ve APO ile çok yakından görüşenler ‘Aysel Tuğluk’ derin PKK’lıdır[1] derken, Ziya Türk’ün 2018 yılında yazdığı yazıda ‘Tuğluk  şiddeti-terörü ret etti’  yaklaşımını algısal operasyon olarak algıladım. Türk,  2011 yılında Tuğluk'u çalıştığı kurumda yayına almış, propaganda yaptırmış, 2018 yılında bir yazıyla terörü ve şiddeti ret ettiğini yazmıştı. Derin PKK'li olarak nitelendirilen Tuğluk terörü ve şiddeti ne hikmetse Ziya'nin programında kabul etmiş, barışçıl bir kadın olmuş, Ak Partili vatanseverler Ziya'nın yazılarında hain olmuştu.  Algısal operasyonun en alası bu olsa gerek. 

 

Aysel Tuğluk terörü-şiddeti red etti algısıyla yazan Ziya Türk, 2011 yılındaki bir organizasyon üzerinden vatanseverliklerinden şüphe olmayan onlarca siyasi ve bürokrata iftirada çok bankör davrandı.

Ziya Türk;

1- Cumhurbaşkanı Danışmanı Gülşen Orhan’a FETÖ’cü..

2- Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi’ye FETÖ’cü…

3- Ak Parti Ankara-Van Milletvekili Kayatürk’e FETÖ’cü.

4- Cumhurbaşkanının en gözde bürokratlarından Münir Karaloğlu’na FETÖ’cü…

5- Yukardaki isimlerin olduğu yazıda bir kısmına terör ve partisini destekleyen imasıda var. Aşağıda diğer yazılarımı linkini sizlerle paylaşacağım. 

6- Başbakan Danışmanı Adanan İnanç’a iftira…

6- Yeğenleri PKK tarafından şehit edilen İbrahim Vanlı ve Fatih Çiftçi’nin acılarına rağmen PKK’ya tek laf etmeyip ‘Şehit Kanı Üzerinden Siyasi Rant devşirenler’ gibi acılarını dahi yaşamayan insanların psikolojilerin tahrip eden ağır suçlamayı ortaya atması.

7- Başkan Yardımcısı PKK tarafından şehit edilen eski Özalp ilçe Başkanı Orhan Yıldırımçakar’ın açıklamasına rağmen ‘Canlı Bombanın’ akrabası iftirası..

8- Vatanseverliğinden zerre kadar şüphe olmayan VAN YYÜ, eski rektörü Prof. Dr. Peyami Battal döneminde  ‘çözüm sürecine denk gelen’ PKK eleman yetiştirme merkezi oldu gibi algısal iftira…

VAN YYÜ çözüm sürecine denk gelen zamanda  PKK'nın militan yetiştirme merkezi gibiydi iftirasını 2018 yılında yazmak, o dönemde  Türkiye’de operasyon gücü kırılan bir örgüt hakkındaki bu yaklaşım neye işaret eder? Çözüm süreci PKK’yı güçlendirdi diyen FETÖ benzeri yaklaşıma benzemiyor mu?

Ayrıca, buraya almadığım onlarca iftiranın masum olduğunu düşünmüyorum. 

 

Yazdığım yazılardan sonra bana yüzlerce kez sorulan soruda;

“Bu güne kadar Ak Partinin il örgütünden ve siyasilerden tek ses çıkmaması anormal gibi duruyor mu ?” deniyor.

Cevapsız...

 

Temsilen,  Ak Parti İl Başkanı Kayhan Bey’e ve Milletvekili Abdulahat Bey’e sormam gerekirse;

Derin PKK'lı diye nitelendirilen Aysel Tuğluk 'terörü-şiddeti red etti' siyasi diye yazan kişi doğru yazmış mıdır?  Sizce bu tarz yaklaşım masum bir yaklaşım mıdır?

Yukardaki isimleri belirtilen ve  hala AK Parti önemli görevlerde bulunan isimlerin 2015 ve devamında FETÖ terörü hakkında yaptıkları kınama ve açıklamalara rağmen, 2011 yılında yapılan bir organizasyon üzerinden 2018 yılında FETÖ’cüdürler, iftiraları sizce masum mudur?.

 

2011 yılında konuk alınan (herkesçe % 100 propaganda yaptırılan) Aysel Tuğluk'u 2018 yılında aklamak, 2011 yılında bir organizasyona katılan duruşlarından zerre kadar şüphe olmayan isimleri  2018 yılında iftirayla terörle iltisaklamak bana masum gelmiyor? Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. 

 

Yukardaki isimlere FETÖ’cü iftirası aynı zamanda Cumhurbaşkanı güçlü FETÖ’cülere dokunmadı algısal operasyonlarına katkı sunmaz mı?

Bu yaklaşım Erdoğan’a iftira değil midir?

 

Bu yaklaşım Ak Partili bir Vatansever’in yaklaşımı mıdır?

 

Bu yazıların yazıldığı dönemde kim tarafından yayınlaştırıldığı bilinmeyen ‘istihbaratçıdır’ ‘güçlü insandır’ algısı sizce tesadüf müdür?

Kim tarafından yaygınaştırıldığı belli olmayan 'istihbaratçıdır' algısal operasyonu 'devletin güvenlik kurumlarını' zan altına sokmaz mı?

 

BU İFTİRALARI ATAN KİŞİYİ BİR BÜROKRAT KORUYABİLİR Mİ?

SİYASİLERDEN BAŞKA KİMSE KORUYAMAZ YAKLAŞIMI HAKLI BİR YAKLAŞIM MIDIR?

 

ERDOĞAN SİYASİ VE GÜÇLÜ  FETÖCÜ’LERE DOKUNMADI ALGISINA DESTEK OLABİLECEK BU YAZILARI ŞİKÂYET ETMEYİ HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ? BU HAKARETLERİ-İFTİRALARI GÖRMEMEK LİDERE HAKSIZLIK DEĞİL MİDİR? SAYIN ERDOĞAN'A ATILAN İFTİRALARA KARŞI DİRENÇ DAHA DOĞRU OLMAZ MI?SAYIN ERDOĞAN'A ATILAN İFTİRALARA SESSİZ KALMAMAK SİYASİ VEFA GEREĞİ DEĞİL MİDİR?

 

SAYIN ÜSTADLAR; BU ADAMIN 2018 YILINDA  CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ DÖNEMİNDE ve devamında YAZDIKLARI  TAYYİP ERDOĞAN’A İHANET EDENLERİN YAKLAŞIMINA BENZEMEKTE MİDİR? BENZEMEMEKTE MİDİR?

BİR AK PARTİLİ SİYASİNİN BU ADAMA DESTEĞİ OLURSA, SİZCE BUNUN ADI NE OLUR?--BABACANCILIK??????

 

BU YAZILAR;

SAYIN ERDOĞAN'A İFTİRA MIDIR?. İFTİRA DEĞİL MİDİR?

EĞER İFTİRA İSE İHANET MİDİR? İHANET DEĞİL  MİDİR?

 

BİR VATANDAŞ BU YAZILARI ŞİKAYET ETSE AK PARTİ İLE  AYIP OLMAZ MI?

 

HAFTANIN SÖZÜ: SAMET KUŞÇU OLMAK SESSİZ KALMAKTAN DAHA EVLADIR.

 

KONUYLA İLGİLİ YAZILAR:

VAN'DAN PENSİLVANYA'YA KİMLER GİTTİ 

VAN'DAKİ GAZETECİYE AK PARTİLİ KADINLARA İSTİSMAR SORUSU 

ZİYA TÜRK KRİPTO FETÖCÜ'MÜDÜR

 [1] Raşit Kısacık, Kürt Sorunu ve Etnik Örgütlenmeler -2 ‘Rizgarı ve Ala Rizgari’

 

Yorum EkleM.SALİH GEÇKEN
Copyright, 2017 © M. Salih Geçken - Kisisel Web Sitesi