21 Haziran 2022
Van'da Milletvekilliğine Hazırlananlar

Seçim sathı maline girdik. Van’da kimin çalışmaları milletvekili adaylığına yönelik, kimler adaylık için çalışıyor gibi 'dedikodular' 'iddialar' ve 'bilgiler' bir bir düşmeye başladı. 2023  seçimine kadar birçok ismin konuşulduğuna bende sizde şahit olacağız.

 

Bu haftaki 'SİYASET KAZANI DEDİKODULARI' arasında, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer ve  İpekyolu Kaymakamı İhsan Emre Aydın'ın isimleri kaynıyor.

 

Sayın Say, iyi hizmet ediyor. Toplumda iyi bir karşılık bulduğunu söyleyebilirim. Sayın Murat Sezer'in ilçede olması kendisi için bir dezavantaj olarak gözüküyor. Sayın İhsan Emre Aydın'ın en doğal hakkı olsa da kayyuma milletvekili adaylığı yakıştırılmıyor. 

 

Her dönemde olduğu gibi, seçim sürecine yaklaşıldıkça 'SİYASET KAZANI DEDİKODULARI' daha çok fokurdayacak gibi gözüküyor.  

 

CHP VAN İL YÖNETİMİNDE DEĞİŞİM OLUR MU?

Aldığım duyumlar o yöndedir. CHP Genel Merkezi'nin şu anki mevcut yönetimden çokta hoşnut olmadığını, şu anki  CHP Van İl yönetiminin başarı gösteremediğine inanıldığını duydum.  CHP'nin Van'dan bir milletvekili çıkarabilmesi  için şu anki oy oranını yüzde yüz artırmak zorunda olduğu bilgisi, şu anki CHP il yönetimi değişikliğini tetikleyecek gibime geliyor. 'CHP Van'da şu anki yönetimle seçime gitmeyebilir' değerlendirmesinin güçlü olduğuna inandırıldım. Edindiğim bilgilerde o yöndedir.

 

HÜSEYİN ÇELİK'İN VAN ZİYARETİ

Her ilişki/diyalog/ziyaret karşılıklı sosyolojik bir mesajdır. Sayın Hüseyin Çelik'in Van'da kitabının tanıtım ve imza programına katılımın az olması iki şekilde yorumlanabilir. Çelik'i sevenler bu ilgisizliği vefasızlık olarak yorumlanabileceği gibi tarafsızlar da toplumun uyarısı olarak yorumlayabilir. İki yaklaşım doğru olsa da çoğunluğun görüşü azınlığın yaklaşımından daha faydalı olabilir.

 

VAN'IN SAĞLIK DURUMU NE ALEMDE?

Muş'ta ayağı kesilen bir hasta, sınır komşuları Erzurum, Diyarbakır'a değilde daha uzak Van Bölge Hastanesi'ne getiriliyorsa sağlık hizmetimiz iyi demektir. Her hastayla ilgilendiği gibi bizim hastamızla da ilgilenen Başhekim Kâmil Yavuzer'e ve hekimlerine teşekkür etmek, kent adına bir zorunluktur.

 

TUTKU RADYO YİNE BİR MUNARA.

RİAK’ın Mayıs ayı radyo ölçüm sonuçları Tutku Medya Müdürü olarak beni ziyadesiyle mutlu etti. Van’da yerel yayın yapan radyolar arasında birinciliğimizi korurken, Van'da yayın yapan ulusal ve yerel 33 radyo arasında üçüncü olmak ayrı bir mutluluk oldu. Temel hedefimiz Van’da yayın yapan tüm radyolar arasında birinci olmaktır. İnşallah, aynı anda yaklaşık 100.000 kişiye ulaşmanın başarısı daim olur  

 

Tutku Radyo yayıncılarından Beraat Öner’in habercilikte, Nehir Türker’in müzik yayınında bölgenin en iyi radyo yayıncıları arasında olması enerjimize güç katmıştır. İyi ki Tutku Radyo var.

 

Haberin Fotoğraf Galerisi

Yorum EkleOsman Ayşin- 4 ay önce
Sayın Hüseyin Çelik Milli Eğitim Bakanlığı süresince, başta Van olmak üzere, tüm Türkiye'de yaptığı hizmetler inkar edilmez. Tabi ki kimse hatasız değil. Elbet de Hüseyin Beyin'de o dönem hataları oldu. Fakat bir değerlendirme yaptığımız zaman hizmetleri hatalarını bastırdı gibi görünüyor. Keşke o hataları yapmamış olsaydı. Turkiye'nin Hüseyin Çelik gibi beyinlere ihtiyacı vardır. Keşke bunun farkında olsa ve bu imkânı kullanabilse. Ama ne yazık ki, sanki Hüseyin Çelik'de sayın Erdoğan'ı ihanetçiler gibi terk etti gibi görünüyor. Yola çıktığınız ve sizi siyasete zirveye ulaştıran Erdoğan olduğunu unutmamıylıydınız. Şu anda da sayın Hüseyin Çelik sanki Erdoğan gidecekmiş gibi firsat bekliyor. Şuda unutulmasın ki, Erdoğan'in kaptanı olduğu gemiyi kim terk ederse denizde boğulur. Erdoğan'ın siyaseti dışında kim siyaset yapmaya kalkışırsa dehlizlerde kayb olacaktır. İhanetin bedeli ağır olur!
M.SALİH GEÇKEN
Copyright, 2017 © M. Salih Geçken - Kisisel Web Sitesi