12 Kasım 2017
AK PARTİ VAN GENÇLİK KOLLARI BAŞKANIN SİYASİ FEDA EYLEMİ
Ak Parti Van Gençlik Kolları Başkanı Taha Çoban ‘Ak Partinin içine sızmış kötü niyetliler olduğunu, bunların menfaat ve rant odaklı hareket ettiklerini, bunlara tahammüllerinin kalmadığını ifade eden bir açıklaması oldu. Aramızda niyeti iyi olmayanlar var dedi.

AK PARTİ VAN GENÇLİK KOLLARI BAŞKANIN SİYASİ FEDA EYLEMİ

 

Ak Parti Van Gençlik Kolları Başkanı Taha Çoban ‘Ak Partinin içine sızmış kötü niyetliler olduğunu, bunların menfaat ve rant odaklı hareket ettiklerini, bunlara tahammüllerinin kalmadığını ifade eden bir açıklaması oldu. Aramızda niyeti iyi olmayanlar var dedi.  

 

Ak Parti’nin içinde art ve kötü niyetliler olabilir mi? Muhtemelen vardır.

 

Van özelinde değerlendirdiğimizde bir çok kolun kırıldığını ama yenin içerde kalmadığını, şu an yüksek sesle konuşulan ve dilden dile dolaşan iddiaların Recep Tayyip Erdoğan özelinde Ak Partiye kaybettirdiği söylemlerinin volümleri yükseldi.   Yetkiliden yetkisize, en dipten en tepeye kadar herkesin konuştuğu şeyleri biliyoruz. Ak Parti Van il teşkilatında hala aktif olanların ifadelerine de şahidiz.  

 

Taha Çoban halkın kendi arasında konuştuklarını yüksek sesle dile getirerek ‘Siyasi Feda Eylemi’nde bulundu diyebilir miyiz?...  Bence ‘Siyasi Feda Eylemi’ oldu. 

 

Çoban'ın açıklaması halkın konuştuklarının siyasi telafuzu da denebilir.Çoban’ın açıklamasında dile getirdiklerini halk zaten konuşuyor. Hatta partililerin çoğunluğu bile aynı ifadeleri kullanıyor.   Şu an halk tarafından konuşulanlar gerçekte olabilir, dedikoduda olabilir. Gerçek ya da dedikodu olması Ak Partinin algda ve gönüllerde ki kaybının önüne geçiyor mu?. Geçmiyor.  Yani Ak Parti şu an Van’da kan kaybediyor, deniyor mu? Algıda kaybediyor, deniyor mu?  Güvende kaybediyor deniyor mu? Deniyor.

 

‘Siyasi Feda Eylemi’ diye literatüre kazandırabileceğimiz bu tepki övgüye mahzar olacağı gibi çok sert eleştirilerinde malzemesi olacaktır. Ben a grubundanım. Toplumsal yokluğu, bireysel fedaya kurban etti denebilir. Sebebi ne olursa olsun, dikkat çektiği nokta bence çok önemliydi.Görevden alınacaktı da... Alındıda.. Falanda... Filanda işin nefsi emmaresi...

 

‘Ak Parti Van Gençlik Kolları Başkanı Taha Çoban yaptığı son açıklama, yani  ‘Siyasi Feda Eylemi’ ile kendi siyasal geleceği üzerinde harakiri yaptığını düşünüyorum.  Siyasal hayalleri ve planlarının yok olacağını bile bile böyle bir açıklamanın nedenselliği de anlaşılabilmesi için  ‘Feda’  gerçekliğini  göz önünde bulundurmak gerekir.  Sokak ağzı ve kültürüyle bu tarz ‘Siyasi Feda Eylemini’ değerlendirmek sokak ahlaksızlığına götürür. Doğru sonuca ulaşmayı engeller. Fanatik ahlaksızlığı konuşmaya bile gerek yok.  

 

Konjonktüre odaklı  değerlendirmeler  bu tarz feda  eylemlerini doğru, yanlış ikilemine mahkum etmesi,  uzun soluklu ve zorlu mücadelede ihtiyaç duyulan enerji ve gönül kaybına neden olurSiyasal hareket bu mesajı doğru okumalı ve doğruya evirilmelidir. Her mesajın birde halka bakan boyutu var. Halkı ilgilendiren kısmı halk adına hakça değerlendirilmelidir. Varsa açık ve gedik mutlaka tedbiri alınmalıdır. 

 

Ak Parti Van Gençlik Kolları Başkanı Çoban’ın il teşkilatındaki birçokları gibi şu an halk arasında daha yüksek sesle konuşulan rahatsızlıklara karşı mücadele ettiğini duymuştum. Kendisinin bu algıya neden olan pratiklerden  ve bilinçli hatalardan  kaynaklı rahatsızlığını yetkili kurumlara belirttiği ifade edilmişti. Acaba diyorum….

 

Hiç kimsenin bu halkın ve İslam ümmetinin mazlumlarının umut kaynağı Recep Tayyip Erdoğan’a olan güvenini  kemirmeye hakkı yoktur. Hiç kimsenin bu halkın umutlarını yıkma hakkı da yoktur. İktidarda olunması, iktidarda olan bir partinin yönetici konumunda olunması bu halkın umutlarının bertaraf hakkını da vermez…

 

DİNLEYİN….ALIN… RAHATLAYIN… RAHATLATIN…HEPSİ BU…

KAYBEDENLERDEN OLMAYIN....

Yorum EkleM.SALİH GEÇKEN
Copyright, 2017 © M. Salih Geçken - Kisisel Web Sitesi