17 Ağustos 2020
Bana ve Mahkemeye iftira atan gazeteciye cevap
Van'daki basın mensuplarının Ziya Türk'e ait olduğunu ifade ettikleri vanpostası internet haber sitesinde hakkımda çıkan yazıda bana ve mahkemeye iftira atılmıştır.
Hakkımda yazılan iftira içerikli yazıya cevap vermemek hakkımda yazılan yalanı onaylamak olacağından cevap hakkımı kullanacak olursam: 
 
Türkiye Cumhuriyetinin onurlu bir vatandaşı olarak ülkemin ve kentimin geleceğine yönelik her türlü olumsuz hamleye, ülkemin ve kentimin yaşadığı huzura, ülkemin ve kentimin güçlü duruşuna yönelik tüm olumsuzluklara daha önce karşı durduğum gibi bundan sonrada aynı duruşu sergileyeceğimden kimsenin şüphesi olmasın. 
 
Hakkımda çıkan yazının önemli bir kısmının  iftira oduğunu sizlerle paylaşmak zorundayım. Bu  güne kadar davet edilmediğimiz mahkemenin hakkımızında yalancı yada iftiracı diye bir karar vermesi mümkün değildir. Şu ana kadar herhangi bir mahkemeye sorgu için davet almadım. Böyle bir durumun yaşanmadığı halde, mahkeme sanki hakkımızda karar vermiş gibi bir haber yapmak, bize mahkemeye ve hakimlere iftiradır. Bu yazıyla hakkımızda kötü algı ve imaj oluşturma çabası görülmektedir.   
 
Herhangi bir davanın selameti için herhangi bir haberi yada yazıyı  durdurma kararı tabiki mahkemenindir. Bu tür kararlar saygındır. Ziya Türk'e sorduğum soruların olduğu yazının durdurulması tabiki mahkemelerimizin en doğal hakkıdır ve bu karar saygındır.  Şu ana kadar tarafıma ulaşan her hangi bir bilgi yoktur. 
 
Kendisine sekiz soru sorduğum Ziya Türk'le ilgili önceki yıllarda yazılarım olmasına rağmen, yapılan haberde son zamanla sınırlı tutulması doğru değildir. PKK'ya karşı mücadele veren bir kişiye karşı duruyoruz gibi bir algı, ahlaksızlıktır. Terbiyesizliktir.  Kısa süre içinde sizlerle paylaşacağım yazıyla kimin PKK'yı güçlü gösterme gibi bir yöntem izlediği net olarak görülecektir. Ve daha ötesi olacaktır. 
 
Uzun zamandır kendisi hakkında yazdıklarıma rağmen beni Ayhan Yazlık'la örgütlü bir şekilde hareket ediyor algılatması, sanki PKK'yı güçlü gösteriyoruz algısı tamamen iftiradır. Sanki mahkeme bu algı üzere bizi suçladığı gibi bir yöntem uygulanmıştır. Bize iftira atanlar hakkında yasal işlemlerimizin başlayacağından kimsenin şühpesi olmasın. 
 
TEKRAR OLACAK AMA :Hakkımızda yazılan haberde,  sanki mahkemenin sonuçlandığı, mahkeme kararıyla bizim yalan ve yanlı haber yaptığımız gibi bir dille yazılması tamamen iftiradır. Bu iftira hem bize hem mahkemeye hem de hakime yapılmıştır. En son kararı tabiki yine mahkeme verecektir. 
 
Selametle...
 
 
ŞİKAYET EDİLEN YAZILARIM:
 
ZİYA TÜRK FETÖ'CÜMÜDÜR?
 
GAZETECİYE KADIN İSTİSMARI SORULARI
 
 
 
 
Yorum EkleM.SALİH GEÇKEN
Copyright, 2017 © M. Salih Geçken - Kisisel Web Sitesi