22 Ekim 2020
Van'dan Cumhurbaşkanına iftira atan gazeteci
PKK’ya yakınlığıyla bilinen ANF'nin yaptığı haber Cumhurbaşkanı'na iftira atan Van'daki gazeteciye 'Can Suyu mu Oldu?'

PKK terör örgütüne yakınlığıyla bilen ANF’nin birkaç gün önce Cumhurbaşkanı dahil bir çok Ak Partili siyasiye iftira atan Ziya Türk’le ilgili haberi ‘Can Suyu Oldu’ yorumlarına neden oldu. Algısal ortaklık olduğunu ifade edenlerde var.  Alan ve literatür çalışmam beni bu haberin tesadüf olmama ihtimaline zorluyor.

 

Yazılarıyla Ak Parti Van il teşkilatındaki ayrışmanın en önemli ateşleyicileri arasında olduğu iddia edilen Türk’ün, ortada bir şey yokken ANF tarafından ‘MİT’ elemanı diye yazılması bana normal gelmiyor. Bu haberin güçlü algısal bir operasyon olduğunu düşünüyorum. Ziya Türk hakkında toplumda oluşturulmaya çalışılan ‘GÜÇLÜ ADAM’ ‘ÖZEL ADAM’ ‘İSTİHBARAT ELEMANI’ algısına destek gibi gözüküyor. ANF’nin bu haberinin ters psikolojik etkisiyle alan ve algılarda kaybeden Ziya Türk’ün yeniden algısal gücünün erişimine katkı sunabilecekken, dünyanın en başarılı istihbarat kurumlarından olan ‘MİT’e iftira atılmıştır. (Bu konu hakkında daha detaylı bir yazım olacak) Sıradan bir insan bile Sayın Cumhurbaşkanı'na iftira atan bir kişinin böyle bir kurumda olabilme ihtimalinin mümkün olmayacağını çok iyi bilir. 

 

Alandaki çalışmam ve literatür taramalarımda gördüm ki;

1-- Ziya Türk’ün yazıları PKK ve FETÖ’ye algısal güç katarken, Ak Parti içinde onarılması zor ayrışmalara neden olduğu gibi, halkta Ak Partti hakkında şüphelere neden olabilecek dil ve yöntem kullanmıştır. 

2—Ziya Türk hain darbe girişiminden sonra Cumhurbaşkanı Van’a her geldiğinde Ak Partili siyasilere tahammülü zor iftiraları gelenek haline getirmiş.

 

İlginç olan şu ki Van’daki AK Partili siyasilere iftira atan Ziya Türk yazdığı gazetede etki ajanlarının kullandığı yönteme benzeyen bir şekilde Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’a da iftira atmışken,  Aysel Tuğluk’a yönelik olumlu algısal bir yazı yazmıştır. (yakında paylaşacağım) Devletten güçlü ihale alanlar tarafından desteklenen bu kişi maalesef hala bazı AK Partili siyasiler tarafından korunmaktadır, deniliyor. Ak Partili belediyeye işe alınacaktı, deniliyor. Ve  daha neler neler. PKK'ya alan açıldığına dair iftira içerikli algısal yazısıyla Cumhurbaşkanına dahi iftra atan bu kişi hakkında bazı Ak Partililerin; 'Ziya Ak Partilidir, vatanseverdir' gibi algısal destek sundukları söylenmektedir.  Cumhurbaşkanı dahil bir çok vefalı insana iftira atan bu kişiyi destekleyenler hakkında bizde bazı şüphelere neden olduğunu söyleyebilirim. HDP'nin düzenlediği alternatif Cuma namazları imamının oğlunun Ziya'ya algısal desteğine dikkat çekiliyor? Tayyip Erdoğan'a öfkeyle kinlenenlerin bu adama algısal desteği mücadele ortaklığı olarak ifade ediliyor. Toplumsal algı bu yönde. 

 

Attığı iftiraların önemli bir kısmını deşifremizden sonra alanda ve algıda ciddi kayıplar yaşayan Ziya Türk'ün, ANF'de 'MİT' elemanı iftarasının etkisiyle oluşturulacak ters psikolojiyle yeniden alan ve algıda güçlü hale getirilme çabası olarak değerlendirmesi,  kişinin geçmişte tahammülü zor iftira içerikli ve ayrışmaya neden olan  yazılarından kaynaklandığını söyleyebilirim.  

 

Ak Partili kadınlara 'Ahlaksız teklifte bulunduğu' meydan okumasıyla yazılan yazılara bu güne kadar cevap vermeyen Ziya Türk'ün  iftira attığı kişilerden çoğunun PKK'ya ve FETÖ'ye karşı duran ve onlarla mücadele edenlerden olması, atılan iftiraların bilinçli olabilme ihtimalini düşündürüyor. Devletin ilgili kurumlarıda düşünmelidir. 

 

Ziya Türk yazılarında;

Tüm kötülerin hedefe koyduğu Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’a iftira atmıştır.

FÖTÜ’nün haz etmediği Vanlı Ak Partili siyasilere , FETÖ’cü diye iftira atmıştır.

PKK’nın yakınlarını şehit ettiği Vandaki  Ak Partili siyasileri, PKK’lılara yardım ediyor iftirasıyla karalamaya çalışmıştır. 

FETÖ’ye ve PKK’ya karşı onurluca güçlü direnç  gösterenleriden toplumsal etkinliği olanları,   PKK’ya alan açıyorlar diye iftira atmıştır.

 

Bu adam yazdıklarıyla FETÖ VE PKK algısal güç katarken, Ak Parti'de onulmaz yaralar açmıştır.   

DEVAMI GELECEK...

 

KONUYLA İLGİLİ YAZILAR:

 

VAN'DAN PENSİLVANYA'YA KİMLER GİTTİ 

 

VAN'DAKİ GAZETECİYE AK PARTİLİ KADINLARA İSTİSMAR SORUSU 

 

ZİYA TÜRK KRİPTO FETÖCÜ'MÜDÜR

 

 

 

Yorum EkleM.SALİH GEÇKEN
Copyright, 2017 © M. Salih Geçken - Kisisel Web Sitesi