04 Ağustos 2021
Türkiye’deki Yangın, Sel ve Depremler HAARP Saldırısı mıdır?

Erdoğan’ın Kurtlarla Dansı (2)

Türkiye’deki Yangın, Sel ve Depremler HAARP Saldırısı mıdır?

Erdoğan’ı devirmeye yönelik öfkenin başarısızlığı bazı insanların psikolojisini tahrip etmiş. Bu psikolojik tahribe Can Ataklı’nın ‘Erdoğan’ın gitmesi için büyük felaketler olmalıdır’ açıklaması örnek gösterilebilir. Can Ataklı‘nın Erdoğan’ın gitmesi için çok büyük yangınlar ve çok büyük doğal felaketler’ olmalı sözleri; bazılarında Erdoğan'a yönelik oluşan kinin vatan, insan, hayvan ve doğa  düşmanlığına dönüştüğünün de resmidir. Ataklı'nın akla zarar konuşması; Erdoğan gitsin de ülke yanarsa yansın, yıkılırsa yıkılsın psikolojisinin yansımasıdır. Sayın Erdoğan hazımsızlığından kaynaklanan bu tarz psikolojiler ya uykuya yatırılmalı yada rahatlatılmalıdır. Rehabilite edilmeleri en doğru yaklaşımdır.  

 

Can Ataklı’nın açıklamasını değerlendirmeden önce, ‘Haarp'ın Hedefi Türkiye’ kitabının yazarı Ali Bektan’ın Türkiye’ye yönelik HAARP saldırılarının 11 Ağustos 1999 Depremi ile başladığını, İklim silahı (Haarp Teknolojisi) ile saldırıların devam ettiğini belirtmiştir. Rus bilim insanları iklim silahı ile Rusya’ya saldırı yapıldı (Milliyet, 2010) açıklamaları dünya gündeminde konuşuldu. Bu iddia ve değerlendirmeler aşağıda detaylandırılacaktır.

 

Türkiye'de yaşanan orman yangınlarıyla ilgili çok farklı yaklaşım ve yorum var. PKK terör örgütüne yönelik şüpheler haklı olmakla birlikte yetersizdir.  PKK'nın bu kadar organize bir saldırıyı tek başına yapamayacağını, küresel aklın şu anki  saldırıları koordine ettiği yönünde güçlü bir algı var. Türkiye'de son günlerde yaşanan orman yangınlarıyla ilgili açıklama yapan eski Orman Genel Müdürü Sağkaya üst akla işaret ediyor. Orman yangınlarının bilinçli ve planlı bir şekilde çıkarıldığına dikkat çeken eski Orman Genel Müdürü Abdurrahman Sağkaya,“Üst akıl her şeyi hesaplamış.On günlük meteoroloji raporlarını incelemişler. Rüzgârın yönüne, nem oranına, yağmur durumuna bakmışlar” (Tgrthaber, 2021) diyerek küresel üst akla işaret etti. Şu an yaşadığımız yangın, sel ve depremlerden kısa süre önce Erdoğan'ın verdiği destekle Kıbrıs'ın Maraş Bölgesi'nden üç kilometrelik alanın kullanıma açılması hem ABD hem de AB'li yetkilileri rahatsız etmiş, bunun kabul edilemez olduğu söylenmişti. ABD'li yetkililer 'Maraş' kararını sert dille eleştirmiş ABD'nin, çıkarlarını korumak için elindeki her türlü aracı kullanacağı tehdidinde bulunmuşlardı(Cumhuriyet, 2021). 

 

ABD Başkanı Joe Biden Erdoğan’a kaybettirmek için muhalefeti desteklenmeliyiz diye bir açıklama yapmış, Erdoğanlı Türkiye'ye bakışını sergilemişti. Kendince haklı sebepleri olan Biden  'Erdoğan'ın Türkiye'yi yönetmesini istemiyordu.' Erdoğanlı güçlü Türkiye, ABD ve ortaklarının Suriye ve Irak planlarını bozmuş, Libya’da Türkiye dostu iktidarı korumuş, Katar’da batılıların yapmak istediği darbeyi engellemiş, ABD ve Batılıların aparat olarak kullandığı Ermenistan’ı Karabağ’dan söktürüp attırmıştı. Erdoğanlı Türkiye yüzyıllık planların hayata geçirilmesinin önündeki en güçlü direnç ve güç olmuştu. ABD emperyalist talimatlarına uyan bir Türkiye gitmiş, milli çıkarlarını öncelleyen ve kendi çıkarlarıyla çatışan her şeyi red eden Erdoğan'lı bir Türkiye gelmişti. 

 

Gazeteci Can Ataklı’nın açıklaması daha önce onlarca farklı alanlarda yapılmış saldırının bir yeni boyutunun ifşası da olabilir.  Son zamanlarda güçlü devletlerin isteklerine boyun eğmeyen Tayyip sandıkla da gitmiyordu. Bir dahaki seçim gidecek gibide gözükmüyor. Ataklı konuşmasının başında bunu ifade ediyor. Seçmile Erdoğan gitmez diyor.  Ülke içinde psikolojik harp yöntemiyle kurgulanan saldırılara maruz kalan Tayyip Erdoğan yönetimindeki Türkiye, şu an ABD’nin HAARP (Berkan,2016)  teknolojisiyle yapılan saldırılarından biriyle karşı karşı olduğunu düşünenlerdenim.  

 

Son günlerde gökyüzünde görülen gizemli ışıkları bir tarafa not ederek, Can Ataklı’nın gayri insanı açıklamasına geri dönelim. 

 

Erdoğan düşmanlığıyla bilinen Can Ataklı'nın ocak ayında paylaştığı bir videoda; Tayyip Erdoğan'ın gitmesi için çok büyük bir halk öfkesinin olması lazım. Büyük bir doğal afet, büyük bir deprem, büyük bir başka bir doğal felaket! Çok büyük sel, çok büyük yangınlar... Hani yani Avustralya'yı yakan yangın vardı ya ülkenin her tarafı neredeyse… O kadar büyük yangınlar, deprem, çok büyük can kaybına yol açacak bir sel felaketi gibi… " (Sabah, 2021) paylaşımda bulunmuştu.  Ataklı’nın ocak ayında yaptığı paylaşımlar, mayıs ayında görülen gizemli ışık huzmeleri ile bugün yaşananların masum tesadüfler olduğunu düşünemiyorum.  

 

Can Ataklı'nın bu açıklamasından aylar sonra, Türkiye'de sellerin olması, çok büyük yangınların çıkması ve dikkatten kaçan depremlerin olması birilerinin komplo teorisi diye suçlama ihtimaline rağmen bana iki şeyi düşündürüyor. Can Ataklı;

1-Türkiye’ye İklim silahıyla (HAARP teknolojisi) yapılacak saldırılardan haberdardı.

2-ABD'de yükselen Erdoğan düşmanlığından ötürü Türkiye’ye İklim silahıyla (HAARP teknolojisi) yüksek ihtimalle saldırı olabileceğini düşündü. 

3-İklim silahıyla (HAARP Teknolojisi) Türkiye'ye yönelik bir saldırının yapılması çağrısında bulundu şeklinde düşünenlerdenim. 

 

Şu an yaşadığımız orman yangınların bir kısmı normal, bir kısmı PKK terör örgütünün saldırılarıyla çıkarılmış olsa da yangını artıracak doğa şartlarının uygunluğu üstte bir aklın daha olduğuna işaret ediyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük yangınlarıyla mücadele ettiğimiz şu anki yangınların bir anda bir çok yerde çıkmış olması bir çok kişi de olduğu gibi bende de şüphe yaratmaktadır. 

 

2019 yılında Rusya'da ki büyük yangınları ve yağışları değerlendiren Rus Vekil Akelsey Sibirya: "ABD’lilerin iklim silahın denemiş olabileceklerini düşünüyorum. Böyle bir yaz olamaz, hepimiz olamayacağını anlıyoruz. Yangınlar, Moskova’da şiddetli yağışlar (Sputnikenews, 2019) meydana geliyor açıklaması gündem olmuştu.  Rusya’da yaşanan yüksek hava sıcaklığı bilim insanların tarafından ABD’nin HAARP saldırısı olarak değerlendirilmişti. Rusya’nın büyük gazetesi Komsomolskaya Pravda'ya değerlendirmede bulunan Moskova Devlet Üniversitesi MGU Fizik Fakültesi hocalarından Georgiy Vasilyev, iklim değişikliğinin nedenin HAARP olduğunu belirtirken, Rusya Silahlı Kuvvetleri’nde iklim uzmanı olarak çalışan Nikolay Karavayev iklim silahıyla saldırıya uğradıklarını (Hürriyet Gazetesi, 2013) iddia etmişti.

 

Temmuz 2021 tarihinde görünür araçlarla Dubai’de yapay yağmur yağdırılmış, sağanak oluşmuştu (NTV, 2021). Dubai’de oluşturulan yapay yağmur Haarp teknolojisinin varmak istediği nihai hedeflerden sadece biriydi.

 

Biyo-Politik Savaşlar kitabının yazarı Ramazan Kurtoğlu 2020 yılında İzmir’de yaşanan depremden sonra yaptığı açıklamada, depremden sonra yaşanan değişimlerin HAARP tetiklemesinden kaynaklı olacağını ifade etmişti (Beyaz Tv, 2020).  Beklenmeyen fay  hattı üzerinden oluşan depremin Haarp Teknolojisiyle donatılan Girit Su Liman’ındaki Amerikan Carson Cıty Gemisi’nin neden olduğunu iddia etmişti. Biraz gerilere gittiğimizde 1999 Gölcük Depremi’nden sonra HAARP saldırısı (denemesi) yüksek sesle dile getirilmiş, güçlü iddialarla savunulmuştu. 

 

Saldırıyla karşı karşıya olduğumuz iddialarının ve inancının yangın olduğu bu dönmede muhalefetin kullandığı dilde eleşitirilmekte, saldırganların gündemden düşmesine neden olmaktadır, denilmektedir. Birçok ayrı noktada çıkan yangınla mücadele eden hükümetin çalışmalarını çeşitli bahanelerle eleştiren muhalefet liderlerinin gündelik pratikleri,  ormanların yakılmasında baş şüpheli olan HAARP yöntemi ve yerelde kullanılmış olan PKK'yı gündem dışına itiyor. Cumhurbaşkanı ve hükümet bakanlarının  ilk günden beri sel ve orman yangınlarının olduğu yerde halkla iç içe olmalarına ve her türlü çabayı göstermelerine rağmen anlamsız ve faydasız yaklaşımlarla çalışmaları küçümseyecek hata yangınla mücadele edenlerin enerjilerini tüketecek eleştiriler Can Ataklı’nın çizdiği perspektifin devamı niteliğinde olmakla birlikte, Türkiye'ye yapılan saldırıların üstünü örtmektedir. 

 

TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı Hüseyin Yayman’ın  Twitter’dan, “Türk Demokrasi tarihine ‘yalancı’ Genel Başkan olarak geçeceksiniz! Her zamanki gibi Gerçekleri konuşmuyorsunuz!” dediği Kılıçdaroğlu; “Erdoğan bir imzayla ormanlarda yapılaşma yetkisini Turizm Bakanı’na verdi. Her yer yandı kül oldu, derdi dağı taşı betonlaştırmak. Çok açık söylüyorum; tek bir tuğla dahi koymaya kalkarsanız, önce ekskavatörle beni çiğnemeniz gerekecek. Ormanlarımıza dokunamayacaksınız. Hadsizler!” açıklaması siyasi çıkar ve istismar olarak değerlendirilmiş (Yeni Şafak Gazetesi, 2021) Türkiye'ye saldıranların lehine açıklamalar diye eleştirilmişti. 

 

Meral Akşener’de aynı yöntemle orman yangınlarını söndürmekle mücadele eden hükümeti algısal bir dille suçlamış; ‘ Yanan ormanların yerine 1 cm beton yapılmamalıdır. Yapılmaya kalkılırsa oraya yapılan betonları yıktırıp oraya el uzatanlarla hesaplaşmak boynumuzun borcudur.’ Yangınla mücadele edenlerin azmini kıracak açıklamaya imza atmış (Hürriyet Gazetesi , 2021), Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı saldırıların üstü örtülüyor eleştirilerine maruz kalmıştı. 

 

EK 1: Milli Gazete

 

EK 2:  Beyaz Tv

Kaynakça:

Berkan,K. (2016). (Armageddon'un Gizli Silahı Haarp ve Nicola Tesla' adlı eserinde dünyada çok sık tartışılmaya başlanan Haarp ile ilgili yaptığı tanımlamada "HAARP, ABD Hava Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Alaska eyaletinin en büyük üniversitesi Alaska Fairbanks ve Defansif İleri Araştırma Projeleri Ajansı DARPA tarafından finanse edilen bir projedir. HAARP silahı blinçli olarak deprem, tsunami, aşırı sıcaklar tektonik silahlı saldırı olarak nitelendiriliyor. Depremin silah olarak kullanılması fikri bazı ülkelerce kabul edilmese de bu teori hala tartışılmaktadır' değerlendirmesini yapmaktadır.  

 

Beyaz Tv. (2020). 'İzmir depreminin arkasında HAARP teknolojisi mi var?'   https://www.youtube.com/watch?v=LzGysAkXgXI

 

Cumhuriyet Gazetesi, (2021). 'AB'den Ankara'nın 'Kapalı Maraş' kararına tepki: Geri adım atın!'  https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/abden-ankaranin-kapali-maras-kararina-tepki-geri-adim-atin-1855758

 

Hürriyet Gazetesi, (2010). ABD, Rusya’ya HAARP açtı    https://www.hurriyet.com.tr/dunya/abd-rusya-ya-haarp-acti-15447529

 

Hürriyet Gazetesi,(2021), ‘İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yangın bölgesinde’  https://www.hurriyet.com.tr/gundem/iyi-parti-genel-baskani-meral-aksener-yangin-bolgesinde-41864210

 

Milliyet Gazetesi, (2010)b 'Ruslara göre rekor sıcaklığın nedeni Amerika'   https://www.milliyet.com.tr/dunya/ruslara-gore-rekor-sicakligin-nedeni-amerika-1270191

 

NTV, (2021) ‘50 derece sıcaklıkla mücadele eden Dubai’de yapay yağmur yağdırıldı’  https://www.ntv.com.tr/dunya/50-derece-sicaklikla-mucadele-eden-dubaide-yapay-yagmur-yagdirildi,ce9BET5jF0GLXAMsZM5TEg

 

Sabah Gazetesi, (2021). Can Ataklı'dan skandal sözler! "Erdoğan'ın gitmesi için büyük yangınlar lazım"  https://www.sabah.com.tr/gundem/2021/07/29/can-atakli-erdoganin-gitmesi-icin-cok-buyuk-yanginlar-olmali-demisti?paging=2


Sputnikenews / Sputnik Türkiye 'Rus vekil: Rusya’ya karşı iklim silahı kullanılmış olabilir’    https://tr.sputniknews.com/rusya/201908101039897627-rus-vekil-rusyaya-karsi-iklim-silahi-kullanilmis-olabilir/

 

Yeni Şafak Gazetesi (2021) ‘Çirkin bir yalan: Kılıçdaroğlu Türkiye’nin içini yakan orman yangınlarını da istismar etti'    https://www.yenisafak.com/gundem/cirkin-bir-yalan-kilicdaroglu-turkiyenin-icini-yakan-orman-yanginlarini-da-istismar-etti-3675420  

 

 

 

 

Haberin Fotoğraf Galerisi

Yorum EkleM.SALİH GEÇKEN
Copyright, 2017 © M. Salih Geçken - Kisisel Web Sitesi