25 Şubat 2018
20 JÜRİNİN OYLARI İLE BELİRLENEN SONUÇLARI NASIL OKUMALIYIZ
Van Radyocular Derneği 2016 yılında sektörel olguları önceleyerek kurulurken, çalışmalarını sektörel olgularla sınırlamadı.
Derneğin kurucu üyeleri için her şeyden en önemlisi  'Değerlerimizi göz ardı etmeden kentin entellektüel birikimine sunulabilecek katkıda payımız ne olur' çabasıydı. Bu çabayı daha anlamlı ve uygulanabilir hale getirmek için kurucu üyeler toplumun öncülerine ve önderlerine derneğimize üye olur musunuz teklifi ile giderek kapılarını aşındırdırdı. 
 
Van Radyocular Derneği olarak hedef ve idealimiz, toplumun sinerjisine katkı sunmak, değerlerimize yapılan saldırılara karşı oluşacak blokta yer almak, kentin değerlerini önemsemek ve öncellemek, insanı değerler için mücadele eden herkesle gönül birlikteliği kurmaktır. 
 
"Van En Başarılıları" değerlendirmesi bir yarışma değildir. Dernek yönetimi olarak bu organizasyondaki temel amacımız sosyo-psikolojik gerçekliği, halkın öncüleriyle paylaşmaktır. Halkı temsilen seçtiğimiz 20 jürinin değerlendirmesi aynı zamanda halkında değerlendirmesidir. 
 
İkincisini düzenlediğimiz Van'ın En Başarılıları oylamasının sonuçları  siyasilerin, bürokratların ve basın mensuplarının üzerinde  daha geniş çalışabileceği bir olgudur. Değerlendirme sonuçlarına reel bakış ve değerlendirmenin kente ve kent insanın daha  fazla fayda sağlayacağını düşünüyorum. Belirttiğimi gibi 'Van'ın En Başarılıları oylama sonuçları aynı  zamanda kentin sosyo-psikolojik değerlendirmesidir. Üst düzey bir anket olarakta düşünülebilir. 
 
Alanında saygın  20 değerli jürinin değerlendirme sonuçlarını Van'ın sosyo-politik bir rötgeni olarak değerlendirmek, neden ve niçinlere  yönelmek daha iyiye ulaşmanın en doğru yöntemi olacaktır.  Sonuçları doğru değerlendirmek, yapılan yanlışların düzelmesine en büyük katkıyı sunacak 'HALK UYARISI' dır.
 
Halkın uyarısını dikkate almak, halkın dilinde ve gönlünde yer edinmektir. Halkın gönlünde yer edinmek, halkın tercih sıralamasında öncü olmaktır.  Halkın tercih sırlamasında öncüsü olmak, halkın dualarına mazhar olmaktır. Halkın dualarına mazhar olmak 'HAKKIN' sevgisinede mazhar olmaktır. 
 
Van Radyocular Derneği 2017 yılı Van'ın En Başarılıları Törenine katılan Bakan Yardımcımızı Sayın Fatih Çiftçi'ye Vali Vekili Vali Yardımcısı Mehmet Parlak'a, Van YYÜ Rektör Vekili Prof.Dr. Ahmet Kazankaya'ya, Savcılarımıza, Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan'a, Tuşba Kaymakam'ı Meral Uçar'a,  İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Cemil Öztürk'e, Tuşba Belediye Başkan Yardımcısı Necla Orbay'a, Edremit Belediye Başkan vekiline, Belediye Başkan yardımcılarına, değerli jürilerimize, kamu kurumu amir ve müdürlerine, il başkanlarına, il,ilçe kadın ve gençilk kolların başkanlarına, STK başkanlarına, dernek başkanlarına, değerli meslektaşlarım basın mensuplarına ve tüm  katılımcılara teşekkür ediyorum. 
 
Ayrıca yerel radyo yönetimlerine ve çalışanlarına, ödül gecesi bizleri yanlız bırakmayan değerli üyelerimize, Murat Tuncil'e, Gazi Antepliler Derneği Başkanı İdris Nebi Kurt'ta, Berat Öner'e, Van Radyocular Derneğinin kurulumunda en çok yorulan, zahmetimizi çeken Sema Bağış'a teşekkür ediyorum. 
 
 
Yorum EkleM.SALİH GEÇKEN
Copyright, 2017 © M. Salih Geçken - Kisisel Web Sitesi