12 Kasım 2017
BÜTÜN DAYATMALARA RAĞMEN BAK HELE BAK YUSUF KONAK
Yaşanan depremden sonra dayatmalara dayanmayarak Ankara da soluğu almak zorunda kalan Yusuf Konak, kendi tarzına yakışır bir şekilde VAN TSO binasının giriş katında yeni bir iş yeri açtı.

BÜTÜN DAYATMALARA RAĞMEN BAK HELE BAK YUSUF KONAK

 

Yaşanan depremden sonra dayatmalara dayanmayarak Ankara da soluğu almak zorunda kalan Yusuf Konak,  kendi tarzına yakışır bir şekilde VAN TSO binasının giriş katında yeni bir iş yeri açtı.

 

Ankara’ya gittiğimizde hem muhabbet etmek hem de ikincil ilişkilerden kaynaklanan hemşerilik bağından ötürü bir kaç kez uğramıştık. Bir buçuk saatlik uzaklığa rağmen hasret kokulu sözcüklerle kentten bahsetmiş, kentte yapılması gerektiği halde yapılmayanları dile getirerek  Van Kahvaltısı eşliğinde Van ‘a dair söylencelerle vakit geçirmiştik.

 

Kendine has konuşması ve esprileriyle konuşmasına kattığı rengin dozu da tadı da farklı olan Yusuf Konak’ın  ‘Ağzınız bal yesin, parayı Vanlılar yesin’ ‘Van güzel, kahvaltı Van’da güzel’  cümleleriyle birlikte 7 km lik kahvaltı rekoru çalışmasından bahsetmesi farkını ortaya koyuyordu.

 

Yusuf Konak çok ciddi para harcayarak kendine yakışır bir kahvaltı salonu dizayn etmiş.  Kocaman bir alanda yok yok. Çocuklar için oyun alanından tutun haftada bir düzenlemeyi düşündükleri Van gecesi için düzenlenen sahneye kadar.

 

Kimilerinin boş konuştuğu, kimilerinin boşlukları doldurduğu bir zamanda yaşıyoruz.  Bence Bak Hele Bak o boşlukları dolduranlardan biridir. Tarzı ve yöntemi, kendine has üslubuyla kentte farklılık kattığını kabul etmek zorundayız.

 

VAN TSO giriş katında yeni konseptle kurulan Bak Hele Bak Yusuf Konak kahvaltı salonunda rahat edeceğinizden eminim.  Haydi hayırlısı.

Yorum EkleM.SALİH GEÇKEN
Copyright, 2017 © M. Salih Geçken - Kisisel Web Sitesi