12 Kasım 2017
BDP KUTLU DOĞUM HAFTASINI NEDEN KUTLUYOR?
Her ne sebeple olursa olsun BDP’nin ilk kez kutladığı ‘Kutlu Doğum Etkinlikleri’ Kürtlerin yoğunluklu olarak yaşadığı bölgemizde İslam’ı değerlere karşı savaş açanların kaybıdır. ( Hz. Peygamber (as)’e karşı olan her kesimden bahsediyorum.

BDP KUTLU DOĞUM HAFTASINI NEDEN KUTLUYOR?


Her ne sebeple olursa olsun BDP’nin  ilk kez kutladığı ‘Kutlu Doğum Etkinlikleri’  Kürtlerin yoğunluklu olarak yaşadığı bölgemizde İslam’ı değerlere karşı savaş açanların kaybıdır. ( Hz. Peygamber (as)’e karşı olan her kesimden bahsediyorum. 

 

 Bütün zamanların en büyük önderi Hz. Muhammed (as)  hakkında yalan yanlış ifade kullananların, Hz Muhammed (as)’in peygamberliğini inkâr edenlerin,  Onun (as) Kürtlerle ilgisi yok,  O Arap Peygamberidir kara propagandası yapanların, Hz. Hatice olmasaydı Hz. Muhammed (as) Peygamber olamazdı diyenleri kaybı, Peygamber (as) kendisine önder olarak kabul edenlerin haklı mutluluğudur.

 

BDP’nin ilk kez kutladığı ‘Kutlu Doğum’ etkinlikleriyle ilgili yapılan doğru tespitleri kabul etmekle birlikte,  bu kutlamaya farklı açıdan bakmanın toplumsal açıdan daha faydalı olacağını düşünüyorum.

 

 Belli kesimin yıllardır kontrollü propaganda yaparak,  Peygamber (as) ötekileştirmek ve Kürtlerin kalbinden çıkarmak için mücadele ettiğini biliyoruz. Bu kesim yıllarca ‘İslam Kürtleri köleleştirdi’ diyordu. Katıldığım birkaç organizasyonda bizzat kendim duydum. Bu kutlama aynı zamanda o kesimin kaybının ilanı olarak görmek gerekir.  Evet, Peygambere karşı mücadele ettiğini düşünenler, ‘Kürtleri İslam’dan uzaklaştırmaya çalışanlar , Peygamberi kalbinde taşıyan ve  İslam’ı özgürlük olarak kabul edenlere karşı kaybettiler.

 

Kim ne derse desin;

 

Bir – Başta BDP olmak üzere, bu harekete yakın STK’larda çok ciddi teoloji tartışmalarının başlayacağını düşünüyorum.  

 

İki – Bu hareket içinde yapılacak tartışmaların  ‘Kutlu Doğuma’ gebe olacağını her ne sebeple olursa olsun startı verilen ‘Kutlu Doğum’ kutlamalarının ise dini değerlerinden taviz vermeyen Kürtlerin zaferine gideceğini düşünüyorum.

 

Diğer tartışmaları da önemsendiğimi yazmıştım. Tabi ki konuşulmalı. Tabi ki tartışılmalı. Tabi ki değerlendirme yapılmalı. Ama ben diyorum ki, bütün zamanların en büyük önderi ve bütün insanlığın Peygamberi Hz. Muhammed (as) hatırlanması, onun en büyük önder olarak kabul edilmesi, İsminin yad edilmesi yapılan ve yapılacak bütün tartışmalardan daha değerli ve önemlidir. Kalpleri bilen ve evirip çeviren Alemlerin Rabbi Olan Allah (cc) bütün hile ve desiseyi boşa çıkaracak vaadini biliyoruz ve iman ediyoruz.

 

BDP 'Kutlu Doğumu' neden kutladının hesabı inananların Rabbine kalsın.  Ben bu organizasyonda emeği geçen bütün samimi 

Yorum EkleM.SALİH GEÇKEN
Copyright, 2017 © M. Salih Geçken - Kisisel Web Sitesi